Current members may access full contact details for the staff listed below via the College Staff Directory in the College A-Z. Members of the University should use the Email and Phone Search. The main switchboard can be reached on (0)1223 332190.  

President's Office

Name Position
Madeleine Atkins                              President                        
Henriette Hendriks Vice-President
Alison Vinnicombe Registrar and Dean of Discipline; Praelector
Hayley Welch Executive Assistant
Jenny Ridge Head of Communications & Marketing (Mon to Wed)
Flavia Bartoletti Communications & Marketing Officer

 

Admissions and Tutorial

Name

Position

Jane Greatorex Senior Tutor 
Isabel Clare Tutor
Rachel Clarke Tutorial Administrator (Undergraduate)
Kate Daniels Tutor
Victoria Harvey Admissions Director and Tutor
Gaby Jones Admissions Officer
Diana Lloyd Nurse
Annette Mahon Assistant Senior Tutor (Graduates)
Eileen Nugent Tutor
Lucy Bunker Outreach and Recruitment Coordinator
Amber Ruigrok Tutor
Karen Ottewell Tutor
Sarah Thomas Tutorial Administrator (Graduate) & Praelaector's Secretary
Caitlin Law School's Liason Officer
Shona Wilson Tutor

 

Bursary and HR

Name Position
Lesley Thompson Bursar
Kate Bash  Finance Manager
Alison Burmby HR Manager
Cathy de Allende Student Finance Accountant
Elaine Hendrie Undergraduate Student Finance Accountant
Lucy Myhill Payroll & Finance Accountant
Carol Peresson Finance Assistant

 

Catering

Name Position
Martin James            Chef Manager             
Naomi Ellis Chef
Marcin Krzak Kitchen Porter
Michael Mantell Chef
Michail Najdenov Kitchen Porter

Erica Long

Sous Chef
Mark Gashi Section Chef

 

Domestic, Conference and Estates

Name Position
Christine Houghton Domestic Bursar & Wine Steward
Katie Clarke Assistant Domestic Bursar
Mario Chacon Hall Manager
Joanna Trzeciak Deputy Hall Manager
Katie McNally Assistant Domestic Bursar
John Heslop Maintenance Officer
Andres Fernandez Carbonell Maintenance Assistant
Vince Lucas Head Gardener
Alison Lucas Gardener
Rebecca Anderson  Gardener
Bolette Pedersen Trainee Gardener
Paris Tague Administration Assistant to Bursar and Domestis Bursar

 

Development

Name Position
Jo Ryan Development Director
Tom Hawker-Dawson Deputy Development Director
Gemma Coombs Development Assistant
Catherine Quinn Events Officer

 

Housekeeping

Name Position
Deborah Curran-Millar Domestic Manager  
Sally Harding Deputy Domestic Manager
Amy Williams Housekeeping Supervisor
Summer Creedy Housekeeping Supervisor
Debra James Housekeeping Supervisor
Susan Barrett Housekeeping Assistant
Kinga Ducsai Housekeeping Assistant
Jude Arnold Housekeeping Assistant
Alicia McGonigle Housekeeping Assistant
Nazare Neves Housekeeping Assistant
Shaun Bestwick Domestic Porter/Housekeeping Assistant
Marifino de Almeida Domestic Porter/Housekeeping Assistant
Elena Gemadelin Housekeeping Assistant

 

Information Technology

Name Position
Susan Park IT Director
Andrew Cleland IT Projects and Infrastructure Manager
Ben Griffin IT Support Officer
Haris Rahimic IT Technician 

 

Library

 Name Position
Suzanne Tonkin Librarian
Amanda Hawkes Assistant Librarian
Gill Saxon Library Assistant

 

Porters' Lodge

Name Position
John Morley Senior Porter            
Andy Bell Senior Porter
Debra James Lodge Porter
Vladimir Jurik Night Porter
Neil Knights Lodge Porter
Ronan Le Noac'h Evening Porter
Anthony Silgram Night Porter
Brendan Coe Porter